foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W pełni świadom obowiązków strażaka - ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Planowane imprezy

Statut

Sponsorzy

W dniu 21 sierpnia 2019 roku Nasza Jednostka została zadysponowana do pożaru w miejscowości Dźwierzuty. Do zdarzenia doszło w gospodarstwie rolnym usytuowanym na obrzeżach miejscowości, paliły się budynki gospodarcze, ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie, zagrażając sąsiednim obiektom, w tym obiektom mieszkalnym. W pierwszej fazie działań strażacy skupili się na obronie domu, jednocześnie ratując mienie znajdujące się w oborze - w tym przede wszystkim znajdujące się tam zwierzęta (obecny na miejscu lekarz weterynarii, po obejrzeniu wyprowadzonych z pożaru zwierząt, stwierdził, iż ich stan jest dobry - były jedynie lekko podtrute dymem, posiadały niezagrażające ich życiu powierzchowne oparzenia). W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej złe samopoczucie zgłosiła przebywająca na terenie objętego pożarem gospodarstwa 69-letnia kobieta; uskarżała się na duszności oraz ból w klatce piersiowej w związku z czym została przetransportowana do Szpitala.

W wyniku zdarzenia spaleniu uległa cała drewniana stodoła wraz ze 120 balotami siana oraz budynek inwentarski, a także sprzęt rolniczy, w tym dojarki. Nadpaleniu uległo również poddasze i elewacja domu mieszkalnego - wstępnie straty spowodowane zdarzeniem mogą osiągnąć nawet ok. pół miliona złotych. Z ogniem walczyło ponad 40 strażaków z jednostek OSP z gminy Dźwierzuty, OSP Linowo, OSP Rańsk, OSP Targowo, OSP Rumy a także Zastępy z JRG Szczytno oraz z JRG Biskupiec.

 

Sponsorzy