foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W pełni świadom obowiązków strażaka - ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Planowane imprezy

Statut

Sponsorzy

W dniu 30 lipca 2018 roku, o godzinie 13:25 Nasza Jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego na DK-57, w zdarzeniu brał udział jeden pojazd ciężarowy z naczepą, przewożący ładunek w postaci słomianych balotów. Pojazd poruszał się w kierunku Szczytna; po wyjechaniu z Linowa z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. Kierujący pojazdem na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Policji w kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji udział wziął  1 Zastęp OSP Linowo, patrol Policji oraz dźwig.

W nawiązaniu do przedmiotowego zdarzenia:

APELUJEMY!!!!!!!

Jeśli widzisz wypadek, przy którym znajdują się już służby ratownicze to nie zatrzymuj się i nie pytaj o to, czy możesz pomóc. Tego rodzaju zachowanie może tylko przeszkadzać ratownikom. Jeśli ratownicy będą potrzebowali twojej pomocy to poproszą cię o zatrzymanie się na poboczu. Pamiętajmy, że jeśli nie przeszkadzamy ratownikom w niesieniu pomocy, to de facto im pomagamy.

Jeśli jesteś kierującym pojazdem; który najechał na miejsce wypadku, gdzie zablokowana jest droga, gdzie są już służby ratownicze; gdzie jeden z funkcjonariuszy służb ratowniczych kieruje ruchem to nie filmuj zdarzenia komórką przejeżdżając obok (nie skupiając się na prowadzonym przez ciebie pojeździe stwarzasz zagrożenie dla siebie, swoich pasażerów, a także dla wykonujących czynności na miejscu ratowników!!!!!!); zachowaj szczególną ostrożność, zwolnij, zwróć uwagę na funkcjonariuszy służb ratunkowych - w szczególności stosuj się do podawanych przez nich znaków i sygnałów

Sponsorzy