foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W pełni świadom obowiązków strażaka - ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Planowane imprezy

Statut

Sponsorzy

W dniu 21 czerwca 2018 roku Nasza Jednostka została zadysponowana do poszukiwań za osobą w Linowie. Osobą zaginiona okazał się być turysta, który wypłynął łódką na jezioro Sasek Wielki, na ryby tuż przed nadchodzącą burzą; pomimo ogłoszenia II stopnia zagrożenia burzowego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przez IMGW. Podczas burzy, rodzina zaginionego zaniepokojona tym, iż nie może z nim nawiązać kontaktu powiadomiła służby ratunkowe. Na szczęście w momencie przybycia na miejsce zaginiony turysta o własnych siłach wyszedł z jeziora. Cała przygoda zakończyła się dla niego jedynie strachem i wychłodzeniem. W akcji udział brały: 2 Zastępy z JRG Szczytno, OSP Linowo.

W związku z powyższym, w tym miejscu chcielibyśmy przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w trakcie burzy:

źródło: http://rcb.gov.pl/

 

 

Sponsorzy