foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W pełni świadom obowiązków strażaka - ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Planowane imprezy

Statut

Sponsorzy

W sobotę 06 sierpnia 2016 roku, w Linowie, na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego KANION odbyły się II Gminne Zawody OSP w Ratownictwie Wodnym połączone z piknikiem ekologicznym. Oprócz Naszej Jednostki w zawodach udział wzięło 8 reprezentacji Ochotniczych Straży Pożarnych z Rum, Płozów, Jedwabna, Dźwierzut, Targowa, Rańska, Pasymia i Mętkich. Zawody składały się z 3 konkurencji: pierwsza konkurencja polegała na podjęciu osoby poszkodowanej z wody i bezpiecznym przetransportowaniu jej na saniach lodowych na brzeg; druga konkurencja polegała na rzucaniu do celu kołem ratunkowym i rzutką, trzecia konkurencja polegała na rozwinięciu linii gaśniczej od pompy pływającej do węża ssawnego umieszczonego w wyznaczonym miejscu.

Klasyfikacja Gminna obejmująca drużyny z terenu Gminy Dźwierzuty

I miejsce OSP Rumy

II miejsce OSP Dźwierzuty

III miejsce OSP Linowo

IV miejsce OSP Targowo

V miejsce OSP Rańsk

VI miejsce OSP Miętkie

Klasyfikacja Powiatowa 

I miejsce OSP Płozy

II miejsce OSP Jedwabno

III OSP Linowo

IV OSP Pasym

Klasyfikacja ogólna obejmująca wszystkie uczestniczące drużyny

I miejsce OSP Rumy

II miejsce OSP Płozy 

III miejsce OSP Jedwabno

IV miejsce OSP Dźwierzuty

V miejsce OSP Linowo

VI miejsce OSP Targowo

VII miejsce OSP Rańsk

VIII miejsce OSP Pasym 

IX miejsce OSP Miętkie

Na zakończenie zawodów  zwycięskie drużyny otrzymały puchary, nagrody i upominki, natomiast pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczane były przez Prezes Zarządu Gminnego OSP Jolantę Łomiak, Sekretarza Gminy Dźwierzuty Mariusza Woźniak, Zastępcę Komendanta PSP w Szczytnie mł.bryg. Jacka Baczewskiego

 Jednocześnie z zawodami zorganizowany został Piknik Ekologiczny - zorganizowano gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych, oprócz tego w ramach zajęć ekologicznych nurkowie z Naszej OSP dokonali oczyszczenia dna jeziora.

Ponieważ zawody odbywały się świeżym powietrzu, a pogoda akurat w tym roku nie bardzo dopisała, dla zgłodniałych i zmarzniętych uczestników oraz obserwatorów zawodów Nasz Druh Stefan przygotował swoją specjalność czyli pożywną i energetyczną zupę w kuchni polowej - w tym przypadku była to zupa gulaszowa.

W imieniu organizatorów II Gminnych Zawodów OSP w Ratownictwie Wodnym chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla Pana Marka Pichal, właściciela Gospodarstwa Agroturystycznego KANION w Linowie, za udostępnienie terenu do przeprowadzenia zawodów.

 

Sponsorzy